Hlavní stránka | Vyhledávání  

Celostátní speciální výstava Ústí n. Labem 20.9.2008

Celý týden pršelo a byla zima a my jsme se modlili, aby alespoň v sobotu, kdy jsme se chystali na speciálku do Ústí - Trmic, bylo rozumně. Doufat v oteplení, to už jsme vzdali, nakonec by nám stačilo ke štěstí kdyby alespoň nepršelo :o)
Vstávali jsme ve 4 hodiny ráno a po páté jsme vyráželi z Budějic. Situace vypadala chmurně (jako obloha nad námi), místy jsme projížděli přeháňkami a zamračeno bylo ošklivě. Naštěstí v Ústí alespoń nepršelo. Možná ani zima nebyla tak strašná, jenže když jsme tam strávili 4 hodiny, před nástupem do kruhu jsem skoro drkotala zubama :o( Výstava se konala na kynologickém cvičišti v Trmicích, hned v sousedství elektrárny. Hanka Kropáčková nás v pátek varovala, že tam nedávno z elektrárny vyletěla turbína.... tak jsme neustále kromě dění v kruhu perifeně sledovali také tu plechovou obludu - abychom stačili včas uskakovat :o)
Žoržovi to nedalo a musel si pochopitelně vše vyfotit. Při té příležitosti se ukázalo, že foťák zůstal doma, takže dokumentace proběhla alespoň mobilem.....
Střední pepřáky posuzovala Andrea Zaoralová.
Pepa byl ve třídě sám a ani celkově se konkurence nesešla skoro žádná.
Na soutěže už jsme nečekali, byla zima a domů daleko, tak jsme po posouzení vyrazili zpět. Pepa nebyl tentokrát tak dobře naložený jako na své první výstavě, možná zima, nuda a brzké vstávání způsobily, že byl ke konci docela otrávený. V autě usnul a tvrdě spal až do Budějic :o)

POSUDEK
Roční pes, na horní hranici výšky, dostatečně silné kostry, dlouhá hlava, chrup v pořádku, elegantní krk, korektní horní i spodní linie, výborné úhlení končetin a pohyb. Ocas srpovitě nesený, srst dobré struktury, tmavé p+s

výborný 1, CAJC
Andrea Zaoralová