Hlavní stránka | Vyhledávání  

Mise do Kostelce 29.11.2008

V sobotu 29.11.2008 jsme vyrazili na návštěvu do Kostelce. Jednak jsme chtěli známým zkolaudovat domeček (když se člověk potýká s rekonstrukcí baráčku, rád získá inspiraci od těch, kdo jsou na tom stejně :o), ale hlavně jsme domluvili čmoudům sparingpartnerku na venčení.

I když na to rozhodně nevypadá, je Aira "von". Je to fenka pikardského ovčáka, originál Francouzka. Její panička sice tvrdí, že je to vlkodav vypraný v pračce na 60°, my jsme zase měli podezření, že je to výsledek lásky mezi střeďákem pepř a sůl a maliňákem (kdybychom Pepovi pořídili za manželku maliňačku, mohli bychom vyrábět tento design ve velkém :o)))
Každopádně je to sympatická holka a zatím asi jediná, kdo dokázal čmoudy uběhat :o)

Udělali jsme si procházku k Hněvkovické přehradě. Pesani byli nadšení a lítali kolem nás, Aira jako správná hostitelka znalá místního prostředí ukazovala čmoudům všechny zajímavosti (stopy srnek, prasat a podobně).
U přehrady vlezl Pepan do bahna, Aira do vody, ale vedla Dolly, která našla něco hodně, ale hodně ošklivého, neváhala a "ozdobila se" podle svého vkusu. Bohužel, my pro tenhle styl parády nemáme vůbec pochopení.... drželi jsem si jí pěkně od těla a nevyžehlila si to ani když na přivolání přibíhala první, poslední dva metry jela po zadku a předsedala ukázkově. Piškot dostávala dvěma prsty a na dálku...
I když se pesani asi v půlce vycházky tvářili, že na ně dolehla nějaká krize, po příchodu na zahradu řádili jako na začátku.
Pepíček se nám zase zamiloval, ke konci už na Airu dorážel velmi odvážně . Asi mu budeme muset za odměnu tohle venčení zase někdy domluvit ;o)