Hlavní stránka | Vyhledávání  

Jízda sněženek 21.3.2009

Když jsem se před časem courala zoběda, všimla jsem si na vratech Pneuservisu Grim upoutávky na "Jízdu sněženek" a hned mě napadlo, že bychom mohli jet.
Žorže pořád tahám po psích akcích a na cvičák, a na éro vgaráži usedá prach. Aspoň bude důvod omést pavučiny a pořádně ho protáhnout.

Zjistila jsem detaily a rozhodli jsme se, že pojedem :o)
Přípravu jsme zahájili už v pátek nákupem map.
U sobotu 21.3. v9 hodin jsme měli sraz u Štilce s "Grimbiteamem", abychom nemuseli vKaplici bloudit a hledat koupaliště. Přifrčeli "Beruškou", krásnou starou Oktávkou.
U koupaliště už se sjížděli veteráni všech značek a stáří. Bohužel, počasí nebylo úplně nejlepší, takže někteří kvůli němu možná nepřijeli.

Trasa vedla z Kaplice přes Besednici, Trhové Sviny, Jílovice, Slavošovice, Borovany, Ledenice, Zvíkov, Lišov a Rudolfov do Budějovic . Veměstech se plnily různé úkoly, buďto se musely hledat odpovědi na otázky které jsme dostali předtištěné ve formuláři, nebo byly úkoly dovednostní.

Odpovědi na první otázky jsme museli hledat hned v Besednici , kde Žorž plnil také první dovednostní úkol. Měl naskládat sirky do krabičky jednou rukou.

Další zastávka súkolem byla v Jílovicích . Tam jsem se jeho plnění chopila já :o) Byla to poznávačka předmětů po hmatu. Já jsem poznala 4 předměty, pátý jsem musela tak barvitě popisovat Žoržovi, až ho určil. Po skončení soutěže jsem se dozvěděla, že jsme ho poznali jako jediní. Bylo to "cosi" co se nechází ve válci vmotoru.

Přes Borovany jsme jen projeli, my jsme ovšem ještě zastavili u pumpy a dofoukali éru gumy.

V Ledenicích jsme se zdrželi hledáním odpovědí na otázky. Já jsem sPepou hledala a Žorž mezitím plnil dovednostní úkol - měnil kolo na čas. Protože jsme všichni auta nechali za školou, nedaly se posádky podle nich identifikovat a my jsme si vysloužili přezdívku "Zorro se psem" :o) (Žorž měl na hlavě šátek)

Další praktický úkol nás čekal ve Slavošovicích . Pro mě to byl úkol nejtěžší a velká oběť pro zdar akce - pití 1 láhve piva na čas. Sortiment byl alko a nealko pivo. Rozhodla jsem se, že když už to musím vypít, ať ztoho alespoň něco mám, a sáhla jsem po 10° pivu. Bylo studené a hořké :o(, nicméně nasoukala jsem ho do sebe.

Účinky se ovšem začaly projevovat záhy :o) Na další praktické zkoušce ve Zvíkově jsem ještě zdatně šroubovala na čas, ovšem potom jsem se nějak zamotala do mapy, takže místo vLišově jsme vyjeli vRudolfově :o) Do Lišova jsme se museli vrátit a hledat odpovědi na otázky. Kinformační tabuli na náměstí jsme se vraceli ještě podruhé, protože odpověď na jednu z otázek jsme nenašli na velké upoutávce ke špitálu na kraji Lišova, jak jsme předpokládali. Trochu nás mátlo, že jsme nikde neviděli ostatní soutěžní auta.

Na Rudolfově byl poslední praktický úkol - zkonve jsme museli nalít určené množství vody do chladiče. Vypuštěním do odměrky se potom zjistilo, o kolik jsme se netrefili. Nalíval Žorž a já jsem ječela, že už to stačí. Měla jsem ječet méně, místo půl litru jsme nalili jen 4 dcl :o)

Na tomto posledním stanovišti už se všechna auta sjela a do Budějovic na náměstí jsme jeli společně.

My jsme si ještě stihli dát vhospodě neurčité cenové kategorie rychlý oběd a Pepouš pospával vautě.

Do Budějovic náměstí jsme dojeli společně, vyfotili si všechno a doplnili poslední odpovědi do formuláře. Potom jsme je odevzdali, 3x objeli náměstí a odjeli do hospody Vzátiší kvyhlášení výsledků.

Knašemu překvapení jsme soutěž vyhráli a byli jsme pozvaní i na další akce. Ovšem podmínkou prý je účast Pepy:o)

Takže jsme slíbili, že pokud bude čas a éro pojede, zúčastníme se rádi. Mluvili jsme tak trochu i za Pepu, který spal vautě - tak snad bude souhlasit :o)