Hlavní stránka | Vyhledávání  

Jak jsme s Dolly "zdollaly" ZZO

V neděli 21.6.2009 jsme s Dolly nastoupily ke splnění další zkoušky. Tentokrát to byla ZZO dle NZŘ.
I když naše první zkouška před čtrnácti dny probíhala celkem v pohodě, nemuselo to znamenat vůbec nic :o)
Dolly je typická kníračka - přestože všechny cviky v nácviku zvládá, na zkoušce může překvapit doslova čímkoli. Stejně jako při své premiéře, i tentokrát cviky, u kterých jsem trnula, vyfikla profesionálně na plný počet bodů, a naopak věci, na které jsem sázela, mohly být i lepší.

Hlavním otazníkem byl aport. Dolly je totiž výjimka potvrzující pravidlo o vášni kníračů pro aport. Nesnáší ho. Dokonce si myslím, že se řadí na žebříčku hned za její odpor k vodě a překážkám (i když tam už se situace zlepšila :o)
Zkoušela jsem všechno možné, ale nic jí nezaujme dostatečně. Před časem jsem jí pořídila úžasného plyšového kačera a při aportu jsem dělala "ga ga ga ga"... zájem o kačera trval asi dvě lekce. Poté jsem nasadila plyšové Pikaču velikosti tenisáku. To sice většinou přinese, ale jen proto že ví, že prudím tak dlouho, dokud cvik neprovede. Tak aby ode mě měla pokoj :o) Řídí se při tom heslem "jednou a dost", takže zatímco jiní před zkouškou na place dolaďují formu, já si musím ten jediný pokus šetřit až "naostro".
Tentokrát jsem jí ovšem překvapila. Na aport jsem vybrala jediný předmět, který miluje - náš červený smetáček, který si nosí doma po bytě. Dolly o tom nevěděla, poprvé košťátko viděla až před odhozením aportu (zato rozhodčí ho na stojanu pro aporty zaznamenal sotva dorazil na plac...)
Moment překvapení zafungoval dokonale, aport se v rámci možností celkem povedl. Zabrat nakonec dostalo jen mé ego, když jsem jako "předmět psovoda" prezentovala zrovna smetáček. A moje nervy, jak to zafunguje :o)
Zkoušku jsme nakonec složily na výborně - 55 bodů.

Fotky Dany Havlové jsou v galerii v článku