Hlavní stránka | Vyhledávání  

Výlet do Terčina údolí 2.8.2009

Tuto neděli jsme vyrazili na vycházku do Terčina údolí nedaleko Nových Hradů. S sebou jsme vzali Hanku s kraťandou Blaničkou.
V Budějicích už začínalo pěkně připalovat, takže chladnější klima stinného údolí uvítala hlavně chlupatá část výpravy. Navíc velká část naučné stezky vedla kolem říčky, takže pesani měli možnost stále se ráchat ve vodě.
Hlavním cílem výpravy bylo najít umělý vodopád. Ten jsme nakonec objevili pár kilometrů proti proudu Stropnice.
Obdivovalo ho docela dost turistů, tak jsme se moc nezdrželi a vyrazili dál, k tvrzi Cuknštejn. Vzhledem k připalujícímu sluníčku jsme ale rádi zapadli zpět do stínu lesa.
Dokončili jsme okruh po naučné stezce a potom se kousek vrátili k penzionu Hamr.

V místní restauraci jsme rychle doplnili kalorie, které jsme pracně vypotili několikakilometrovou vycházkou. Po chvíli začalo hřímat a znenadání se přihnala bouřka. Z venkovního sezení jsme se přesunuli dovnitř do restaurace (servírka nás přemluvila!).
Necítila jsem se nejlépe - to jistě pochopí každý, komu někdy zmokl pes. My jsme s sebou měli tři, kteří se celou vycházku ráchali v říčce a lítali bahnem. Když leželi pod stolem, bylo to dobré. Ale cítila jsem každý jejich pohyb, neřku-li otřepání.
Bouřka se přehnala a my jsme vyrazili k autu. Byli jsme rádi, že nás déšť nechytil někde po cestě.
Některá místa, kterými jsme projížděli, byla postižena přívalovým deštěm. Na jihozápadním konci Budějic lilo jako z konve. V Branišově ani kapka :o)