Hlavní stránka | Vyhledávání  

Z Holubova podél Vltavy 30.12.2009

Z Holubova podél Vltavy Před Silvestrem jsme si předběžně domluvili "větší výlet" s Janou a Honzou a jejich smečkou. Nakonec vybrali trasu z Holubova podém řeky. My jsme tuhle procházku šli v srpnu s knírači, takže jsme byli zvědaví, jak bude trasa vypadat v zimě.
Auta jsme nechali v Boršově a do Holubova jsme jeli narvaným vláčkem.
Klárka seděla v malé chodbičce na klíně hned třem slečnám najednou :o) Pepa se opřel o další slečnu a když ho začala drbat, i jemu se cesta narvaným vláčkem začínala líbit.
Bohužel, po chvíli začalo hořet topení a chodbičku zaplnil hustý černý dým. Situaci naštěstí zachránil neznámý hrdina vlastnící čtyřhranný klíč, kterým otevřel dveře do technického oddílu a topení zavřel.
Stejně jsme v Holubově z vlaku vypadli velmi rádi :o)

V Holubově byla ledovka jako zrcadlo. Čekala nás cesta ulicí z kopce. Situaci si užívala hlavně Jana, která měla oba pikardy na trekingových postrojích připnuté k pasu :o) Ledovka nás provázela celou trasu. Jen na několika místěch v lese bylo bahno. Je otázka, co bylo menší zlo. Ale za chvíli se na podivný způsob pohybu všichni adaptovali.
Já jsem byla ráda, že tentokrát jsme šli celou trasu opravdu po červené :o)), takže jsem si užila i úsek, který jsme s srpnu minuli. Na ostrohu nad řekou jsme udělali občerstvovací pauzu. Psy jsme pouvazovali kde se dalo a pustili se do neuvěřitelných zásob, které táhl celou dobu na zádech Honza. Menu nabízelo koblihy, tratranky, klobásy, pivo, čaj i kečup!!!!
Když jsme se zachránili před smrtí hlady a ubrali Honzovi zátěž, vyrazili jsme dál. Zbytek cesty vedl kolem břehu a bylo vidět, že se zase blížíme k civilizaci.
V Boršově byla taky ledovka.
Na nádraží jsme odseparovali smečky do správných aut a rozloučili se. Další výlet bude do okolí Kostelce ;o)