Hlavní stránka | Vyhledávání  

ZZO 11.4.2010

Pepa_ZZOTak jsme s Pepíčkem vyrazili na zkoušky :o)
Ne, že bych si myslela, že je na ně 100% připraven - jenže Pepouš na zkoušky prostě nebude připraven nikdy :o) Tedy - díky pravidelné docházce na cvičák všechny cviky umí, dokonce když se chce, tak je předvede i pěkně. Jenže ono se, bohužel, většinou moc nechce :o(
Podle Pepy je výcvik jeden velký zbytečný vopruz.... (stejně jako výstavy).
Proto i po dvou a půl letech docházky na cvičák byla naděje na úspěch tak 50:50
Ale kromě pocitu, že už by Pepan konečně mohl podat nějaký "výkon", bylo třeba doplnit počet přihlášených.

Když jsem v neděli ráno viděla déšť a zamračenou oblohu, odpovídala moje nálada počasí. Bylo mi jasné, že každá kapka deště, každý závan ledového větru, ještě ubírají z té mé 50% naděje na úspěch. Počasí na zkoušky se psem, kterého výcvik opravdu "nebere", vskutku ideální :o(
Další mínus bylo hárání Dolly, které v den zkoušek trvalo 7. den. To má pak jeden úplně jiné starosti a taky svět kolem hned vypadá jinačeji .... takže další procenta dolů.....

Ke zkouškám nás nastoupilo sedm (statečných :o).
Hned po zahájení odfrčela část účastníků na stopy a my si s Pepou zalezli do tepla klubovny. Déšť sílil a moje nálada klesala. Navíc jsem sama už asi týden nebyla zrovna ve formě. Ale vzala jsem si Ibalgin, přikryla se Pepou a hned se mi svět jevil růžovější.

Na poslušnost jsme nastupovali za mírného deště, já s vědomím, že ať se děje co se děje, musím se tvářit radostně a optimisticky. Na náladu psovoda má Pepa radar :o) Nasadila jsem debilní úsměv a vyrazila.
Hned při hlášení se ukázalo, že ani můj sršící optimismus Pepu nepřesvědčí, že sedat si do mokré studené trávy je děsně fajn.
Poslušnost si nakonec odchodil slušně, sice při polohách a obratech se skládal velmi rozvážně, ale provedl všechno a na první povel.
Dokonce k mému překvapení přinesl i aport :o) Tam jsem čekala největší potíže. Aport jsem schválně dávala na stojan až těsně před zahájením poslušností, aby nenamokl a nepřipadal Pepovi hnusný (přesněji - hnusnější než jindy :o) Sice mi ho s vyčítavým pohledem vyplivl pod nohy a zůstal stát přede mnou (pro psovoda je někdy velmi obtížné udržet v obličeji radostný výraz :o), ale donesl.

Speciály proběhly po poslušnostech. Za přivolání za ztížených podmínek jsme dostali "prospěl" - Pepa nezklamal a připlul ke mě s ležérní nedbalostí sobě vlastní.
Ve skupince osob a ponechání psa o samotě prospěl výborně :o)
Na kolemjdoucí skupinku, vyzpěvující "Šly panenky silnicí", koukal udiveně - ještě před chvílí stály "panenky" vedle něho ve skupince osob a žádný amok se u nich neprojevoval :o) Kolemjdoucího psa ignoroval - byl to Shrek a jak známo, to je hodný zlobr.

Nakonec jsme, navzdory očekávání, zkoušku zdolali celkem se ctí :o)
Pepa se projevil jako gentleman, který v tom paničku nenechá. Ale obávám se, že ani tento "úspěch" ho nepřesvědčí o přínosu výcviku pro jeho život a nepovede k výraznější změně přístupu k této činnosti.
No - když to teda musí bejt............... :o)


fotky: Dana Havlová