Hlavní stránka | Vyhledávání  

Výlet na Hlubokou 5.7.2010

HlubokaNa pondělí 5.7.2010 jsme stanovili termín pro první letošní výlet. Na rozjezd jsme chtěli dát něco "menšího", takže jsme se rozhodli pro okruh kolem Hluboké, který se dal podle potřeby ještě různě zkracovat.
Počasí bylo od rána nevyzpytatelné. Po více jak týdnu úmorných veder začalo v noci pršet a stejně vypadalo i ráno. Ale byli jsme rozhodnutí, že výlet rušit nebudem. Prostě jdeme do toho a uvidí se :o)
Sraz jsme měli v 10 hodin u Vondrova a taky jsme se tam postupně sešli: Martina a Žorž s Dolly a Pepou, Hanka s Blaničkou, Hanka s Charlym, Lída s Quentinem a Jarka s Dasty.
Mohli jsme vyrazit!

Lída přivezla lahvinku - v sobotu zdolala s Quentinem ZVV1 (tak jsem jí během soboty několikrát připomínala, že na výlet by měla vzít něco na oslavu ;o)) A protože jsme jí zkoušku všichni přáli a její radost sdíleli, padla flaška červeného nedlouho po startu. Taky - kdo by se s ní tahal, že jo ;o)
Kousek před Municemi jsme zjistili, že se nad námi stahují mraky :o( Od Zlivi se na nás hnala bouřka. Byl to pádný důvod, proč zakotvit v místní hospodě. Sice nám bylo od začátku naznačeno, že nejsme příliš vítáni, ale protože už se zvedal vítr a padaly první kapky, přešli jsme to, psy ukázněně "zaparkovali" pod stůl a objednali si výbornou česnečku a šumavské topinky. Asi po hodině se zdálo, že bouřka je sice pryč, ale pršet jen tak nepřestane. Když už jsme přemýšleli, jestli výlet "prožereme" v hospodě a vrátíme se zpátky, déšť ustal. Zaplatili jsme a odvážně vyrazili směr Křivonoska.
Tady musím zase poukázat na nekázeň některých členů výpravy, kteří ignorovali moje upozornění, že hned za Municemi jsme měli odbočit doleva! :o) Lída pravila, že to tam zná a že odbočíme o kousek později. Znám to tam taky, tuhle část trasy mám docela dobře "najetou" na koni z dob, kdy jsme jezdila na Vondrově a pravidelně jsme cválali na Hůrku. Takže mi bylo jasné, že o kousek později už bude pozdě :o) Nicméně pokračovali jsme dál.
Dolly byla tentokrát tak populární, že její ctitelé museli na vodítko. Charlymu to stačilo, ale Quentinovi Jarka půjčila (k Dasty velké radosti) dokonce ostnáč. Se zamilovaným kníračem je těžká domluva :o)
U hlavní silnice na Týn jsme samozřejmě zjistili, že na Křivonosku jsme měli odbočit hned za Municemi ;o))) Mohli jsme tam buďto dojít podél hlavní silnice, což nás moc nelákalo, a nebo pokračovat po silničce dál na Hlubokou. Nakonec jsme usoudili, že vzhledem k minulému dešti bude cesta po asfaltce asi lepší než cesta lesem po žluté. Hlavně, že jsme si tu změnu trasy uměli zdůvodnit!
Za chvíli jsme došli na Hlubokou. Zadem jsme vešli do odlehlejší části parku a pokračovali směrem k zámku. Před zámkem bylo vedro a davy turistů. Rychle jsme sešli zámecku cestou dolů k Munickému rybníku. Psi se namočili a my pokračovali po hrázi rybníka směrem k loveckému zámečku.
U Ohrady byl téměř dopravní kolaps. Parkoviště před zámečkem bylo plné a auta parkovala doslova všude. Nechápali jsme, jak se ta kvanta lidí můžou do ZOO vejít.... rychle jsme tímhle úsekem prošli a namířili zpět přes Vondrov k autům.
Sluníčko začínalo připalovat a psi zalézali do stínu.
Kolem zaparkovaných aut nás terorizovala hejna komárů, takže jsme se rychle rozloučili a rozjeli se domů.
Příští výprava by měla být celodenní - na Medvědí stezku.