Hlavní stránka | Vyhledávání  

III. ročník Silvestrovské vycházky kolem Roudného 31.12.2010

Tak na ten nový rok 2011!Stalo se už tradicí, že na Silvestra dopoledne vyráží naše "psí parta" na kolečko kolem Roudného, pryč od silvestrovských příprav a petard. Ani letos tomu nemohlo být jinak :o)
Tento rok jsme nakonec vyrazili jen my, skalní :o)
My i Lída jsme nechali své juniory doma, abychom mohli jít celou trasu a "dospěláci" si to užili.
Trasa opět vedla z Roudného k mohylám v lese u Plavu a přes Vidov zpět. Nálada byla opravdu zimní, všude bylo "pocukrováno" a v lese na cestách byla pěkná ledovka.
V lese jsme potkávali skupinky lidí, což je pro tohle povánoční období typické. Všichni mají výčitky z nadměrného přísunu kalorií během svátků a tak se snaží uklidnit své svědomí pokusy spálit alespoň nepatrné množství nastřádaného tuku :o)
Z bažantnice u Plavu se ozývaly salvy z brokovnic, myslivci zřejmě opět slavili Silvestra hromadným vybíjením všeho živého, co si během roku vypiplali. Nepřekvapilo nás to, zvuky toho masakru provází naši vycházku každoročně. Jen jsme museli udělat oblouček a vyhnout se bažantnici. Oklika nás zavedla ke kravínu, kam jsme také nakoukli :o)
Na poli se vyznamenal Pepíček - zvedli jsme zajíce a ze tří "pánů" se on jediný nechal odvolat. Ale spravedlivě musím přiznat, že Dolly byla naštěstí na vodítku, jinak by se přidali oba.
U Vidova se bruslilo. My ale pokračovali podél Malše dál do Roudného.
Pepa vyburcoval z protějšího břehu hejno kačen a měl ze sebe velkou radost, jakou akci se mu povedlo vyvolat.
U Lídy jsme na počest vycházky a roku 2011 dopili zásoby svařáku a punče, které jsme nezdolali cestou :o)
Na příští silvestrovské kolečko se naše skupinka rozroste minimálně o dva kousky.


Fotky Hanky Kropáčkové ZDE