Hlavní stránka | Vyhledávání  

Výstup na Kleť 16.11.2011

Kleť 16.11.2011Pro podzimní dovolenou jsme si nevybrali nejlepší termín :o(
Inverze sužuje celé Česko a také u nás jsme sluníčko viděli naposledy před týdnem. Každý den jen mlha, námraza, vlhko.
Tak mě napadlo, že bychom mohli vyrazit někam "nahoru", abychom se dostali nad mlhu a mraky. Nejbližším vrcholem v okolí je Kleť (1084 m n. m.)
Naložili jsme fousatiny do auta a vyjeli za sluncem.
Na parkovišti pod lanovkou mě optimismus začal opouštět. Vypadalo to tu stejně jako v okolí Budějic a ani pohled nahoru nesliboval změnu. Jenže když už jsme tu byli...... a tak jsme se vydali po zelené a potom po žluté na vrchol.
Hodně dlouho cesta vypadala stále stejně (beznadějně), až kousek za pramenem Chlumského potoka se nám zdálo, že se začíná rozjasňovat. O dalších pár metrů výš jsme viděli sluneční paprsky.
Nahoře docela fičelo a přes vrchol se rychle valily mraky. Chvílemi vysvitlo sluníčko, ale jen rozhledna byla stále nad mraky. Žorž vylezl až na rozhlednu, aby udělal pár fotek.
Cestou dolů jsme se víc a víc nořili do mlhy a zároveň se začínalo stmívat. Cesta byla docela adrenalín, protože v lese byly kameny zakryté bukovým listím, které v silné vrstvě klouzalo. Sjezdovka byla zase zarostlá vysokou trávou. Největší strach jsem měla já, protože kdyby Ferda zabral, sjela bych Kleť po zadku a nejspíš bych zabrzdila až na parkovišti. Naštěstí šel pomalu a opatrně a dával si pozor, aby moc netahal.
Když jsme dorazili k autu, už se slušně šeřilo. Prostě nejvyšší čas naložit se a vyrazit k domovu.