Hlavní stránka | Vyhledávání  

Národní výstava psů Klatovy 29.6.2014

V neděli 29.6. jsme si s Ferdou udělali výlet do Klatov.

Na národní výstavy jsme tam jezdili už skoro tradičně se střeďáky - kvůli pěknému prostředí a perfektní organizaci.
Dnes už se většina větších výstav odehrává v krytých halách výstavišť, kruhy jsou maličké a vystavovatelé kolem nich namačkaní jako sardinky. V Klatovech se výstavy konají ve sportovním areálu na dvou stadionech a kruhy jsou "na trávě". Pro psy, kteří nejsou ostřílení výstavní mazáci, je to ideální prostředí.
Stinnou stránkou je pouze to, že úspěch akce je pak do značné míry ovlivněný počasím.

Po velkém váhání jsem se rozhodla, že letos vezmu do Klatov Ferdu. Sice jsem nebyla moc přesvědčená, že se mi tam doopravdy chce, a tak jsem do poslední chvíle hledala důvod, proč se na to vykašlat. Žádný skutečně pádný se ale nenašel, a tak jsme vyrazili.
Velkým otazníkem bylo počasí. Bylo pod mrakem a teplota kolem 20°C - pro psy ideální. Ale strašila nás deštivá předpověď. Naštěstí se nad Klatovami honily mraky, fičelo, ale pršet nezačalo.

Ferdyš se choval velmi zkušeně. Ležel klidně na dece a soustředěně sledoval okolí nebo zvědavě zkoumal trávník na stadionu. Psů si nevšímal. Posouzení v kruhu absolvoval v pohodičce, ukázněně dělal, co jsem po něm chtěla, i když bylo vidět, že některé požadavky úplně nechápe. Za svůj výkon byl, k mé velké radosti, oceněný CACem.

Myslím, že výstava ve Ferdovi nezanechala žádný zvláštní dojem - zkrátka něco, co se dá jednou za čas přežít, ale žádná extra zábava to taky není.