Hlavní stránka | Vyhledávání  

Oblastní výstava kníračů České Budějovice 4.10.2014

V sobotu 4.10. na oblastní výstavě kníračů proběhla Eliščina výstavní premiéra.

Samozřejmě byla otázka, jak se čubinka k akci postaví. Jaksi jsme si nedovedli představit našeho démona, jak ukázněně cupitá v kruhu a hlavně - jak v klidu nehybně stojí.
S blížící se akcí obavy sílily. Pokusy o načesání nohou, neřku-li fousů, končily pravidelně soubojem s kartáčem a vrcholily jeho "zabitím". Jakmile jsem se s kartáčem přiblížila k mordě, Eliška ztuhla, vytřeštila oko a pak už jen čekala na okamžik vhodný k "útoku".
Pokusy o výstavní postoj nedopadly o moc úspěšněji. Představa, jak se v kruhu potýkám s tím divokým, vzteklým a paličatým čertem, se pomalu stávala mojí noční můrou a čím dál častěji mě hlodala pochybnost, jestli jsem ji měla vůbec hlásit.
Proto jsem do kruhu nastupovala značně nervózně.
Eliška, která se na akci od začátku dobře bavila, stejně dobře naložená napochodovala i do kruhu. Bylo tam spousta zajímavých věcí, které bylo třeba prozkoumat, takže paní rozhodčí zpočátku úplně ignorovala. Když jsem jí ale vysadila na stůl, ochotně se nechala prohlížet a z očí do očí už taky komunikovala.
Následovalo předvedení v pohybu. Naštěstí pro mně zvítězila její nenažranost, a když jsem jí zamávala před nosem pamlskem, jedinou její starostí bylo ho získat. Statiku jsme zmákly díky pískacímu rajčeti :o)

Přes počáteční obavy se nám výstava povedla a Eliška, která předvedla svou druhou tvář, nás moc příjemně překvapila.

(foto: Bára Děkanová)

Posudek:
10 měs. fena silné kostry, standardní hlava, chrup v pořádku, vysoko nesené ucho, zatím volnější hřbet, výborné předhrudí i spodní linie, výborné úhlení, srst výborné struktury i barvy.
V1, Vítěz třídy, Nejlepší mladý jedinec výstavy
(rozhodčí Andrea Zaoralová)