Hlavní stránka | Vyhledávání  

Národní výstava psů Klatovy 21.6.2015

V neděli 21.6. jsme s Eliškou vyrazili do Klatov.
Byl to její vstup do výstavních tříd mezi dospěláky :o)

Díky tradičně perfektní organizaci a zveřejněnému časovému rozpisu posuzování jsme mohli dorazit jen s minimální rezervou a nemuseli jsme tak Elišku (ani nás) trápit nekonečným čekáním u kruhu, provázeným občasnými přeháňkami a teplotou kolem 11°C.

Eliška se při posuzování v kruhu výborně bavila - ze začátku posuzování mezitřídy až moc - byla jako čertík na pérku vypuštěný z krabičky a vysloužily jsme si vlídné napomenutí, že se nejedná o tanec se psem. Po pár kolečkách už se mi ji povedlo trochu spacifikovat a zbytek posuzování proběhl klidněji.
Bohužel, to je daň za naše spíš "výcvikové" zaměření, že se čubinka snaží chodit s očním kontaktem, občas mimo tempo povyskočí, a při každém zastavení si sedá....
Při dalších kolech - o titul Národní vítěz a potom ještě s veteránkou o BOB - už jsem s tím počítala a snažila se to eliminovat . A do příští výstavy na tom určitě zapracujeme :o)

Posudek:

Typická fena s výrazným temperamentem, ušlechtilá fenčí hlava, výborný krk, výrazné předhrudí, kohoutek osvalený, hřbet pevný v pohybu, velmi dobrá záď, korektní nasazení i nesení ocasu, výrazné úhlení obou párů končetin, srst požadované struktury, dobře předvedená.
V1, CAC, Národní vítěz, BOB
(rozhodčí: Antonín Tománek)