Hlavní stránka | Vyhledávání  

Mezinárodní výstava psů České Budějovice 10.-11.10.2015

Letošní podzimní mezinárodka byla jiná hned ze dvou důvodů.
Jednak jsem po několika telech, kdy jsem tady (a nebo vůbec) nevystavovala a účastnila se jen v roli diváka a často ani to ne, přihlásila naše psy. A druhá změna byla v tom, že tentokrát díky Sonymu byla i pro nás akce dvoudenní.

V sobotu jsme nastoupili se Sonym .
Ve třídě mladých získal od rakouského rozhodčího Günthera Ehrenreicha ocenění V2, v posudku mu nic nevytkl.

V neděli nastoupila Eliška k rozhočímu Miroslavu Václavíkovi v mezitřídě.
Byla tam sama, ale u malých kníračů byl pan rozhodčí na tituly skoupý, takže ani CAC nebyl vůbec jistý. Ke všemu byli v šampionech polský pes a fenka, takže jsme předpokládali, že o titulech je už rozhodnuto. Opak se ukázal pravdou :o)

Eliška se na akci opět výborně bavila a do kruhu vlítla jako "Tornado Lou". Ale byl už to třetí výstavní víkend za sebou, takže nejspíš pochopila, že v kruhu nemá skákat jako jojo a tak se rychle ukáznila a chovala se jako profík.

Kartami také zamíchalo měření výšky. Rozhodčí měřil všechny psy a polští šampioni na to nebyli evidentně zvyklí, takže jejich vystoupení v kruhu nebylo takové, jak si majitelé nejspíš přáli. Eliška už měření znala z předchozích akcí. Na kontrolní otázku pana rozhodčího kolik měří jsem odpověděla, že podle bonitace před týdnem 46 cm - prý to sedí přesně :o)

Když jsme ve třídě získali vytoužený CAC, byla jsem spokojená. Ale k mému překvapení jsme se probíjeli výš a výš a Eliška dostala ještě CACIB a BOB.

Letošní budějovicklá mezinárodka pro nás byla nakonec velmi úspěšná a určitě nemůžu litovat, že jsem se po letech zúčastnila zase jako vystavovatel :o)

Sony "v rukou profesionála" :o)